Wróć do poprzedniej strony

#LinkedinPro – rodzaje użytkowników LinkedIna

Paulina Czyżewska
Social Media Specialist

Wielomilionowa społeczność LinkedIna zróżnicowana jest pod wieloma względami – geograficznym, branżowym, wiekowym. Użytkowników różni status zawodowy, wykształcenie oraz płeć. Charakteryzują ich także odmienne upodobania i zachowania w social mediach. Korzystając z LinkedIna spotykam się z wieloma typami użytkowników, a audytując ich profile mogę wyróżnić kilka ich rodzajów.

Pierwszą z nich określam jako Ghost Users – założyli profil, zalogowali się i zniknęli. Zazwyczaj nie posiadają zdjęcia profilowego, a informacje o wykształceniu i doświadczeniu przeważnie są szczątkowe.

Kolejną grupę nazywam cichymi obserwatorami – przeglądają news feed, ale nie reagują w żaden sposób na zamieszczone tam treści.

Sporadyczni użytkownicy – to osoby, które przez większość czasu są nieobecne na portalu, nagle wpadają, gorączkowo komentują, udostępniają i…znów znikają na kilka miesięcy

Czwarta grupa to osoby, których określam jako umiarkowanych pasjonatów. Logują się do portalu przynajmniej kilka razy w tygodniu, częściej zostawiają jakaś reakcję na posty, niż komentują i udostępniają.

Ostatnią są Gwiazdy LinkedIna – aktywni na portalu od samego rana. Na swojej tablicy zdążą opublikować swój pierwszy post, zanim Ty wypijesz pierwszą kawę i w ogóle odpalisz komputer. Ich posty zazwyczaj mają spersonalizowany format graficzny i wiele…wiele… interakcji.

 

A Ty, w której grupie się znajdujesz? Może to czas, aby przeskoczyć do bardziej zaangażowanej grupy? 😉

Ten temat może również Ciebie zainteresuje?

Chcesz poznać opinię swoich obserwatorów i dowiedzieć się co sądzą o ważnych dla Twojego biznesu kwestiach? Dzięki nowej funkcjonalności na LinkedIn możesz łatwo utworzyć ankietę i zadać im dowolne pytanie.

Jakie wersje Sales Navigatora są dostępne? Co czego służy? Jak wykorzystywać Sales Navigatora do działań sprzedażowych? Sprawdź!

Na co dzień większość z nas zwraca uwagę na swój wizerunek. Chodzi tu zarówno o nasz wygląd zewnętrzny, ale także o to w jaki sposób jesteśmy postrzegani i przedstawiani.