Video marketing

Czy wykorzystujesz video marketing w swojej strategii sprzedażowej?

71% firm B2B korzysta już z video marketingu w swojej komunikacji
83% marketerów korzystających z formatów video uważa, że pomaga im to w generowaniu leadów
95% marketerów planuje utrzymać lub zwiększyć tegoroczne wydatki na produkcję video związane ze swoją marką (Optimonster)

Różne formaty video mają zastosowanie w kampaniach:

 • Employer Branding gdy chcesz przyciągnąć do swojej organizacji wartościowych pracowników
 • Employee Advocacy gdy wspierasz budowanie marki firmy/ usługi poprzez zaangażowanie pracowników
 • Social Selling gdy sprzedajesz poprzez zaplanowaną strategię i przemyślaną aktywność pracowników w sieci

Video formaty

Dlaczego to działa?

Video Marketing od lat jest uznawany za najskuteczniejszą formę przekazu w mediach społecznościowych. Trend ten z roku na rok jest bardziej widoczny w komunikacji firm i marek. I trudno się temu dziwić – najlepiej przyswajamy i najłatwiej zapamiętujemy historie przekazane w formie ruchomego obrazu.
Video Marketing, kojarzony do niedawna z potężnymi budżetami i wielkimi markami, dzisiaj służy z równym powodzeniem także małym i średnim biznesom.

Jak to robimy?

Poniżej kilka wybranych, najpopularniejszych formatów, po które sięgają nasi Klienci.

Film produktowy

Pokażemy w jaki sposób działa Twój produkt. Wspólnie przeprowadzimy odbiorców krok po kroku po funkcjonalnościach, aby mogli się przekonać, czy to dobry wybór dla nich. Wprowadzasz nowy produkt? Zróbmy unboxing, który zaprezentuje nowość w niekonwencjonalny sposób.

Uzyskaj ofertę

Video wizerunkowe

Nie wystarczy raz opowiedzieć historię, aby została zapamiętana. Właśnie dlatego spójność komunikacji marki ma znaczący wpływ na finalne decyzje zakupowe Klientów. Zaprezentujemy wartości Twojej marki, opowiemy angażującą historię i wywołamy w Twoich odbiorcach pozytywne emocje. Pokaż się niebanalnie, sięgaj wyżej i oczekuj więcej. Zdaj się na kreatywność naszych twórców, którzy doskonale wiedzą, jak za pomocą obrazu porywać tłumy.

Uzyskaj ofertę

Live stream

To zyskujący na popularności format wymagający dużej dyscypliny i kreatywności od uczestników i producenta. Wszystko dzieje się na żywo, więc z jednej strony zyskujesz tę niemalże bezpośrednią relację z odbiorcą, z drugiej musisz utrzymać w ryzach emocje i być gotowym na ewentualne wpadki. Jednakże właśnie to stanowi o sile tego sposobu komunikacji, a jeśli Twój program będzie wartościowy treściowo, to przyciągnie odbiorców, potencjalnych Klientów i zrobi się o Tobie i Twojej firmie głośno.
Jeśli jesteś gotowy na ten krok, to wspólnie przygotujemy koncepcję, przeprowadzimy testy i wypuścimy Cię w stream.

Uzyskaj ofertę

Wywiady eksperckie

Zaprezentuj wiedzę swojego zespołu i zachęć swoich pracowników do rozmowy! Za pomocą tego formatu pomożemy Wam zbudować marki ekspertów - to przyciągnie do Twojej firmy potencjalnych klientów. Przekaż wartościową treść będącą odpowiedzią Twojej firmy na problemy i wyzwania klientów.

Uzyskaj ofertę

Testymoniale Klientów

Zadowoleni klienci to najlepsza referencja dla Twojej firmy. Przedstawiamy je w formie filmów, które wzbudzają zaufanie odbiorców i motywują do działania. Satysfakcja na twarzy klienta sprawia, że staniesz się wiarygodnym partnerem biznesowym.

Uzyskaj ofertę

Webinaria

To najpopularniejszy format, z którym na pewno się spotkałeś, choć często realizowany amatorsko. Może być skutecznym narzędziem przekazywania wiedzy o produkcie. Warto po nie sięgnąć, ale także zadbać o profesjonalną i atrakcyjną stronę wizualną wirtualnego spotkania. Wiemy, jak to zrobić! Możemy nagrać webinarium w naszym studio w Warszawie lub w Twoim biurze.

Uzyskaj ofertę

Konferencje online

Realizujemy konferencje w formule livestream lub hybrydowej (emisja wcześniej przygotowanych prezentacji ze screencastem oraz prowadzenie na żywo z naszego studia w Warszawie). Wiemy, jak przenieść do sieci ważne wydarzenia tak, aby zachować ich jakość i zagwarantować uczestnikom transmisję wysokiej jakości!

Uzyskaj ofertę

Case study

Nic lepiej nie opowiada historii "jak to działa?" niż prezentacja zaawansowanego technicznie filmu wykorzystującego różne formaty, w tym wypowiedź eksperta, testymonial klienta, film wizerunkowy oraz film produktowy. Problemy i wyzwania znajdują tu logiczne odpowiedzi.

Uzyskaj ofertę

Ile to kosztuje?

Ceny realizowanych formatów różnią się od siebie i są uzależnione od ilości środków i zasobów, których wymaga format. Skontaktuj się i pozwól nam przygotować ofertę skrojoną do Twoich potrzeb.

Zapytaj o wycenę Skonsultuj projekt
Zobacz portfolio naszych produkcji

Studio video

Dlaczego SocialCube Studio?

 • Patrzymy na projekty całościowo. Wybieramy formaty i tworzymy kreacje tak, aby realizowały cele biznesowe oraz założenia wizerunkowe firmy.
 • Współpracujemy na partnerskich zasadach i każdy projekt traktujemy indywidualnie - od przygotowania koncepcji przez wsparcie w przygotowaniu po wystąpienia przed kamerą.
 • Mamy doświadczenie w realizacjach filmowych dla różnych branż, m.in. IT, consulting, MICE, inżynierii lądowej czy start-upów.
 • Dysponujemy własnym, doskonale wyposażonym studiem filmowym (zestaw lamp video LED i LED RGB, mikrofony Shure i Rode, zapis dźwięku ZOOM, switcher produkcyjny ATEM BlackMagic do realizacji produkcji live, kamery Sony A7, zestaw narzędzi software’owych)
 • Jesteśmy doświadczonym zespołem, który uzupełnia się kompetencyjnie. Będziesz współpracować z operatorem, kierownikiem produkcji, dźwiękowcem, oświetleniowcem, scenarzystą i montażystą.
 • Wiemy, jak skutecznie wykorzystać film w działaniach marketingowych. Pomożemy Ci włączyć video do strategii marketingowej.
 • „Praktyka czyni mistrza" - realizujemy dziesiątki produkcji w miesiącu i z każdym projektem jesteśmy w tym coraz lepsi.

Studio podcastowe

Na pewno nie raz w Twoich uszach zabrzmiało hasło „podcast”? Nie da się nie zauważyć, że wiele firm w ostatnich latach zdecydowało się na tworzenie podcastu dla marki własnej lub dla swoich Klientów. Podcasty są wykorzystywane jako jedno z narzędzi content marketingowych.

Jakie są zalety tej formy i dlaczego warto po nią sięgnąć?

 • podcast może budować Twoją pozycję jako eksperta o wiele lepiej i wiarygodniej, niż np. artykuły branżowe,
 • podcast to bardzo „intymna” forma komunikacji, ponieważ nawiązujesz ze słuchaczami wyjątkową więź, która ma szansę zaprocentować w procesie zakupowym,
 • podcast może być zróżnicowany czasowo - krótki lub długi – ograniczeniem jest tylko zasób Twojego tematu,
 • podcast można wyprodukować w krótkim czasie, dlatego może być idealną formą do komentowania bieżących tematów czy wydarzeń,
 • podcastem możesz dotrzeć do wielu potencjalnych klientów, do których nie dotrzesz w żaden inny sposób.

To oczywiście nie wszystko. Na podcast trzeba mieć pomysł. Treść, forma prowadzenia, koncepcja serii i oprawa multimedialna muszą Cię wyrózniać. W Social Cube przygotujemy podcast dla Ciebie i Twojej marki. Całość zrealizujemy w naszym Studio "Lilo", a niebawem uruchomimy również studio dedykowane tylko i wyłącznie produkcji podcastów.

Ceny realizowanych formatów różnią się od siebie i są uzależnione od ilości środków i zasobów, których wymaga format. Skontaktuj się i pozwól nam przygotować ofertę skrojoną do Twoich potrzeb.

Zapytaj o wycenę

Video Team

Wyprodukowanie video z pozoru wydaje się proste i dla każdego. W pewnym sensie tak jest. Formaty video stały się bardziej dostępne odkąd powszechnie posługujemy się smartfonami i niezliczonymi aplikacjami wspierającymi użytkowników. Jednak kto spróbował ten wie, że nie zawsze technologia jest w stanie zastąpić element ludzki, a diabeł tkwi w szczegółach. Jakość, sprzęt, doświadczony personel są kluczowe szczególnie w komunikacji marek.

Tu pojawia się nasz Zespół Video. Dyskretnie, lecz zdecydowanie wesprzemy każdy element produkcji wymagający Twojego udziału i zatroszczymy się o cały cykl produkcyjny od początkowej komunikacji i ustalenia potrzeb, a skończywszy na oddaniu gotowego filmu do publikacji.

W skład Zespołu projektowego wchodzą:
scenarzysta, grafik, dźwiękowiec, oświetleniowiec, operator, montażysta, animator i każdorazowo project manager dbający o odpowiedni przebieg projektu.

Tworzymy projekty dla Ciebie i razem z Tobą i chociaż spontaniczność jest ważna w wielu aspektach życia, to w przypadku videomarketingu stawiamy na strategię i celowe działania, których efektem będzie wzrost zainteresowania Twoją marką.

Do zobaczenia na planie!

Jak zacząć

Weź do ręki telefon i zadzwoń lub napisz do nas. Opisz nam swoje oczekiwania.

I tyle. Resztę starannie zaplanujemy i wykonamy zgodnie z najwyższymi standardami sztuki.

Zapytaj