Wróć do poprzedniej strony

5 sposobów na zwiększenie konwersji dzięki video marketingowi

Paulina Czyżewska
Social Media Specialist

Video marketing to skuteczna metoda dotarcia do klientów i zwiększenia konwersji na Twojej stronie internetowej. Obecnie – co potwierdzają liczne badania i statystyki – klienci coraz bardziej preferują format video, ponieważ pozwala im on na szybsze i łatwiejsze zapoznanie się z ofertą produktową lub usługową firmy. Według raportu Cisco do 2022 r. filmy online będą stanowić ponad 82% całego ruchu konsumenckiego w Internecie. Ponadto, według raportu firmy Vidyard, aż 70% marketerów B2B twierdzi, że format ten jest najskuteczniejszym medium do zwiększania konwersji. Zatem umiejętne wykorzystanie video może przynieść Twojej firmie wymierne korzyści na wielu polach.

W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w video marketing oraz poznasz 5 prostych sposobów na zwiększenie konwersji, dzięki zastosowaniu go w swojej firmie.

Dlaczego warto wybrać video marketing?

Video marketing to strategia, która wykorzystuje video do przekazywania informacji o produkcie, usłudze lub firmie, w celu zwiększenia sprzedaży i budowania pozytywnego wizerunku marki. Zatem jest to forma reklamy, która wykorzystuje różnego formatu treści filmowe, aby dotrzeć do klientów, zaangażować ich w narrację firmy i zwiększyć zainteresowanie jej ofertą.

Współcześnie video marketing to potężne narzędzie, które pomaga w dotarciu do szerszej grupy odbiorców i zwiększeniu konwersji. Dzięki możliwości bezpłatnej publikacji treści w mediach społecznościowych oraz odpowiedniemu targetowaniu odbiorców w przypadku płatnych promocji, ta forma reklamy produktów i usług jest szczególnie skuteczna i opłacalna.

Nie jest tajemnicą, że komunikaty atrakcyjne wizualnie są łatwiejsze do zapamiętania. Skuteczniej, w porównaniu z tekstem czy grafiką, wzbudzają emocje i zainteresowanie użytkowników, co przekłada się na większą skłonność do zakupu lub skorzystania z prezentowanych usług.

Według badania Aberdeen Group, firmy, które stosują video marketing, osiągają o 27% więcej kliknięć na stronie internetowej niż te, które nie wykorzystują tego formatu. Jeżeli zatem szukasz efektywnego sposobu na zwiększenie zainteresowania użytkowników Twoją ofertą – warto poważnie pomyśleć o zastosowaniu tego medium.

W tym artykule omówię pięć sposobów na zwiększenie konwersji dzięki video marketingowi.

Wykorzystaj video na stronie głównej

Strona główna Twojej witryny jest najważniejszym punktem dla odwiedzających. Dlatego warto umieścić na niej video, które pozwoli szybko przekazać istotne informacje i zainteresować użytkowników. Dlaczego?

Badania pokazują, że mamy zaledwie kilka sekund, aby przyciągnąć uwagę użytkownika, aby zainteresował się naszymi produktami czy usługami. Czas skupienia uwagi internauty wynosi obecnie 8,25 sekundy. Zaledwie 10 lat temu było to 11 sekund. Znacznie łatwiej pozyskać i utrzymać uwagę użytkownika wykorzystując do tego video, a nie tylko tekst czy statyczną grafikę.

Warto zapamiętać, że w przypadku video na stronie głównej, powinno być ono krótkie, dynamiczne i atrakcyjne wizualnie, a treść dopasowana do potrzeb Twoich potencjalnych klientów. Dzięki temu nie tylko przyciągniesz ich uwagę, ale także zachęcisz ich do zapoznania się z Twoją ofertą.

Video na stronie produktowej / usługowej

Strony produktowe to miejsce, gdzie klienci najczęściej podejmują decyzję o zakupie. Film, który prezentuje produkty czy usługi wykorzystywane w życiowych sytuacjach, jest skuteczną metodą przekonania klientów do zakupu lub – co najmniej – interakcji z firmą. Dzięki video klienci mogą zobaczyć, jak produkt działa w rzeczywistości, a także poznać jego kluczowe funkcje i zalety.

Według badania Wyzowl, 84% konsumentów zostało przekonanych do zakupu po obejrzeniu filmu promocyjnego.

Dla przeciętnego użytkownika, który bombardowany jest mnóstwem treści liczy się konkretna informacja, która pozwoli mu rozwiązać jego problem. Jeżeli Twój produkt czy usługa to potrafią – najlepiej pokazać to za pomocą video.

Dodaj wideo na stronie o nas

 Strona „o nas” to miejsce, gdzie klienci mogą poznać historię Twojej firmy, jej wartości oraz zaangażowanie w społeczność. Video na tej stronie może pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku Twojej firmy, zwiększeniu zaangażowania klientów, a przede wszystkim wprowadzić ważny element narracji.

Bez względu na to, jaki rodzaj marketingu prowadzi Twoja firma, budowanie pozytywnego wizerunku powinno być stałą praktyką organizacji.

Stwórz video opiniujące

Opinie naszych klientów mają ogromny wpływ na decyzję zakupową tych potencjalnych. Dlatego warto stworzyć video, w którym klienci dzielą się swoimi pozytywnymi doświadczeniami związanych z Twoją firmą, produktem czy usługą. Taki film zwiększa zaufanie do Twojej firmy i pozytywnie wpływa na decyzje zakupowe.

Dzięki wideo można, w atrakcyjny i zapadający w pamięć sposób, przedstawić zmianę, która nastąpiła u klienta dzięki naszym produktom czy usługom. Nawet krótki format będzie bardziej angażujący niż spisany testimonial czy „success story”.

Stwórz video instruktażowe

Video instruktażowe jest skuteczną metodą na zwiększenie zaangażowania klientów oraz na zwiększenie sprzedaży produktów. Poprzez takie filmy klienci mogą poznać funkcje i zalety produktu, a także nauczyć się, jak go używać. Dzięki temu zwiększa się szansa, że klient dokona zakupu produktu lub usługi.

Dlaczego warto inwestować w video marketing?

Właśnie poznałeś pięć przykładowych zastosowań formatu video marketingu Twojej firmy. W tym konkretnym przypadku skupiłam się głównie na stronie www, choć z przeświadczeniem, że video można wykorzystać w wielu kanałach dystrybucji. Na koniec warto podsumować, dlaczego warto inwestować w video marketing:

  • Video przyciąga uwagę: jest bardziej atrakcyjne niż tekst czy zdjęcia, więc potencjalni klienci zwracają na nie większą uwagę.
  • Video zwiększa zaangażowanie: jest bardziej angażujące niż tekst lub zdjęcia, co oznacza, że potencjalni klienci są bardziej skłonni do reagowania i interakcji z tego typu treściami.
  • Video wzmacnia wiarygodność: może pomóc w budowaniu zaufania i wiarygodności, ponieważ można w nim pokazać produkt lub usługę w realnych zastosowaniach, a także pokazać referencje lub pozytywne opinie zadowolonych klientów.
  • Video zwiększa zasięgi: publikowane w mediach społecznościowych skutecznie pomaga w zwiększeniu zasięgu i zaangażowania.
  • Video marketing ma wpływ na konwersję: może pomóc w zwiększeniu konwersji, ponieważ potencjalni klienci są bardziej skłonni do zakupu produktów lub usług po obejrzeniu przystępnego i atrakcyjnego wideo, które prezentuje produkt lub usługę.
  • Video wpływa na rozpoznawalność marki: dzięki swoim właściwościom, video marketing może pomóc w budowaniu świadomości marki i zwiększeniu jej rozpoznawalności, ponieważ jest łatwiejsze do zapamiętania niż tekst lub zdjęcia.

Podsumowując, video marketing może pomóc firmom w zwiększeniu zasięgu, zainteresowania, wiarygodności, sprzedaży i świadomości marki, co czyni go atrakcyjną inwestycją dla firm, które chcą wyróżnić się i osiągnąć sukces w konkurencyjnym środowisku marketingowym. Niezależnie od branży, w której działa Twoja firma, mądrze i profesjonalnie przygotowany materiał wideo z pewnością pomoże osiągnąć znacznie większe ROI niż tekst czy grafika statyczna.

Jeżeli chcielibyście swoją wprowadzić swoją firmę w świat video marketingu zapraszamy do kontaktu: https://www.socialcube.pl/video-marketing/

Ten temat może również Ciebie zainteresuje?

W komunikacji B2B, jak i B2C obecna jest część trendów dotyczących video. Warto wiedzieć, jakie formaty najlepiej przysłużą się Twojej firmie.

Jeżeli nie wiesz, jak odnaleźć się w świecie video, zapraszam do zapoznania się z kilkoma praktycznymi poradami, które pozwolą Ci spojrzeć na ten temat z innej perspektywy. 

Jakie formy video możesz wykorzystać w mediach społecznościowych? W jaki sposób wypromować treści video w Social Mediach? Sprawdź!