Wróć do poprzedniej strony

#LiProTips – Postaw na videoposty!

Paulina Czyżewska
Social Media Specialist

Video marketing to jeden z elementów składających się na strategię marketingową. Jak można go zdefiniować? „Są działania długofalowe, często wielokanałowe, w których do budowania świadomości marki i produktu wykorzystywany jest format video.”

Treści uzupełnione o aspekt wizualny (na przykład zdjęcia, infografiki, a zwłaszcza filmy) o wiele bardziej trafiają do świadomości odbiorców. I chociaż nie jest to żadnym odkryciem, to i tak niewiele osób decyduje się na taki format. Dlaczego? Może wynikać to ze strachu przed kamerą, obawą przed oceną innych ludzi i stresem związanym z samym filmowaniem.

Osobiście wychodzę z założenia, że po prostu trzeba się przełamać. Tym bardziej, że z video wiąże się wiele korzyści:

  • Są skuteczne w działaniach marketingowych
  • Wzbudzają więcej emocji i często osiągają znacznie większe zasięgi niż tradycyjne posty, szczególnie naLinkedInie
  • Budują wiarygodność naszej marki, także osobistej
  • Podkreślają naszą eksperckość, szczególnie formaty takie jakwebinaryi filmy poradnikowe

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nagrywanie każdego kolejnego filmu jest dużo prostsze. Warto postawić na filmy w swojej komunikacji, bo są autentycznym formatem, który buduje wiarygodność nie tylko firmy, ale także marki osobistej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tematyce video marketingu to polecam lekturę innego mojego artykułu pt. „Jak przygotować się do wystąpienia przed kamerą?”.

 

Ten temat może również Ciebie zainteresuje?

Czym jest video intencjonalne? W jaki sposób dystrybuować je w Internecie? Czym charakteryzuje się dobry film intencjonalny? Sprawdź!

Każdy, kto chce budować markę osobistą w mediach społecznościowych, prędzej czy później zmierzy się oko w oko z…. kamerą!